Oplaty

Nie mamy umów z większością ubezpieczycieli zdrowotnych. Ma to zalety i wady. Zaletą jest to, że nasza lista oczekujących, jest zdecydowanie krótsza niż w innych poradniach. Pozwala nam to również lepiej zagwarantować Twoją prywatność. Wadą jest to, że większość polis ubezpieczeniowych nie zwraca w pełni kosztów leczenia. Co oznacza, że sam płacisz za część swojego leczenia. Wysokość tego osobistego wkładu różni się w zależności od ubezpieczyciela, polisy i leczenia.

Mamy ograniczoną liczbę miejsc u naszych Polskich psychologów. W rezultacie czas oczekiwania na rozmowę przesiewową (screening/preintake) wynosi od 4 do 12 tygodni. Po tej rozmowie możesz już rozpocząć terapie bez dalszego oczekiwania.

Informacja o ubezpieczeniu

Poniżej znajdziesz więcej informacji dotyczących wysokości Twojego wkładu własnego, w zależności od rodzaju Twojej polisy. Możesz sprawdzić, jaką masz polisę, na karcie polisy lub na stronie internetowej swojego ubezpieczyciela. Uwaga, dotyczy to rodzaju ubezpieczenia podstawowego! Rodzaj dodatkowego ubezpieczenia, które posiadasz, nie ma wpływu na wysokość Twojego wkładu własnego.

Jeśli masz polisę naturapolis, budgetpolis lub combinatiepolis, ubezpieczyciel zwróci od 60 do 80% leczenia.

Jesli masz natura polisę, budget polisę lub combinatie polisę, ubezpieczyciel zwróci od 60 do 80% kosztów leczenia.

Oznacza to, że za pozostałe 20 do 40% musisz co miesiecznie płacić co jako wkład własny. Możesz sprawdzić jaką cześć procent kosztów twój ubezpieczyciel zwraca na jego stronie internetowej.

Restitutiepolis – brak wkładu własnego

W przypadku restitutie polisy, ubezpieczyciel zwraca pełne koszty leczenia, niezależnie od tego, czy instytucja ma umowę z ubezpieczycielem, czy nie. Jeśli masz tą polisę, ubezpieczyciel zwróci pełne leczenie w OhMyMood, więc nie musisz płacić wkładu własnego. Uwaga od 2023 roku nie każda ubezpieczalnia zwraca całe 100% koszta terapii przy resitutie polisie, najlepiej sie o tym upewnić w ubezpieczalni zdrowotnej.

Ubezpieczyciele zdrowotni, z którymi mamy podpisaną umowę

Jedynym ubezpieczycielem zdrowotnym, z którym zawarliśmy umowę w 2022 roku, jest DSW. W roku 2023 nadal mamy tę umowę. Oznacza to, że nie musisz płacić wkładu osobistego, jeśli jesteś ubezpieczony w DSW. Fakturę za leczenie przesyłamy również bezpośrednio do DSW.

Uwaga – ryzyko własne (eigen risico) jest niezależne od wkładu własnego!

Niezależnie od ubezpieczyciela lub polisy, będziesz zawsze musiał zapłacić eigen risico. Eigen risico wynosi 385 € na rok dla każdego, chyba że uzgodniłeś z ubezpieczycielem wyższą kwotę wkładu własnego. Kwotę eigen risico można znaleźć na karcie polisy lub na stronie internetowej swojego ubezpieczyciela. W swojej ubezpieczalni po uzgodnieniu, można także ryzyko własne opłacać na raty.

Nieobecności

Odwołanie wizyty i związane z tym koszta

Umówione spotkanie musi zostać odwołane z co najmniej 3 dniowym wyprzedzeniem. Jeżeli nie można odwołać wizyty z 3 dniowym wyprzedzeniem z powodu innych urgencyjnych powodów? W każdym razie jak najszybciej w ciagu 24 godzin poinformuj administację, że nie możesz pojawić sie na sesji terapeutycznej.

W przypadku spotkań, które zostaną odwołane z opóżnieniem lub nie zostana anulowane, klient zostanie obciążony kosztami: rozmowa wstępna (pre intake) 100,00 EUR, sesja/terapia 50,00 EUR, warsztaty 15,00 EUR.

Koszty te ponosi klient i muszą być opłacone bezpośrednio przez klienta. Otrzymasz również przypomnienie, aby w ciagu tygodnia skontaktować się z nami w celu ustalenia nowego terminu spotkania. Spotkanie można anulować pod następującym numerem telefonu: 085-8088116. Można je również odwołać przez e-mail na adres centralny administratie@ohmymood.com. W tym e-mailu należy podać imię i nazwisko, datę urodzenia, terapeutę oraz dzień i godzinę spotkania.