Oplaty

Nie mamy umów z większością ubezpieczycieli zdrowotnych. Ma to zalety i wady. Zaletą jest to, że nasza lista oczekujących, jest zdecydowanie krótsza niż w innych poradniach.

Pozwala nam to również lepiej zagwarantować Twoją prywatność. Wadą jest to, że większość polis ubezpieczeniowych nie zwraca w pełni kosztów leczenia. Co oznacza, że sam płacisz za część swojego leczenia. Wysokość tego osobistego wkładu różni się w zależności od ubezpieczyciela, polisy i leczenia.

Informacja o ubezpieczeniu

Poniżej znajdziesz więcej informacji dotyczących wysokości Twojego wkładu osobistego, w zależności od rodzaju Twojej polisy. Możesz sprawdzić, jaką masz polisę, na karcie polisy lub na stronie internetowej swojego ubezpieczyciela. Uwaga, dotyczy to rodzaju ubezpieczenia podstawowego. Rodzaj dodatkowego ubezpieczenia, które posiadasz, nie ma wpływu na wysokość Twojego wkładu osobistego.

Jeśli masz polisę naturapolis, budgetpolis lub combinatiepolis, ubezpieczyciel zwróci od 60 do 80% leczenia.

Oznacza to, że za pozostałe 20 do 40% musisz zapłacić jako wkład własny. Wkład własny możesz wpłacać miesięcznie w ratach, wynoszących minimum 100 euro miesięcznie. Im większy wkład własny wpłacisz w trakcie trwania terapii, tym miejszą kwotę będziesz mieć do uregulownia po skończeniu terapii.

Aby lepiej zorientować się, ile musisz zapłacić, możesz spojrzeć na przykład, podany przez jednego z ubezpieczycieli:
Jeśli Twoja terapia bedzie trwać do 1800 minut (z diagnozą depresja):
Naliczone koszty przez ubezpieczyciela wynosić bedą około: €2835,54
Zwrot od ubezpieczyciela może wynieść około: €1978,65 (odejmując koszty eigen risico)
Różnica między tymi kwotami to Twój przykładowy wkład własny


Należy pamiętać, że wkład własny zależy od konkretnego leczenia, które otrzymujesz. Wiemy o tym dopiero po zakończeniu leczenia. Dokładną kwotę wkłady własnego znamy dopiero po zakończeniu terapii.

Restitutiepolis – brak wkładu własnego

W przypadku polisy restitutiepolis j ubezpieczyciel zwraca pełne koszty leczenia, niezależnie od tego, czy usługodawca ma umowę z ubezpieczycielem, czy nie. Jeśli masz tą polisę, ubezpieczyciel zwróci pełne leczenie w Oh My Mood, więc nie musisz płacić składki osobistej.

Ubezpieczyciele zdrowotni, z którymi mamy podpisaną umowę

Jeśli jesteś ubezpieczony w Aevitae, ONVZ, Jaaah., PNOzorg of VvAA? Wtedy nie musisz płacić wkładu własnego. Mamy umowę z tymi ubezpieczycielami.

Uwaga – ryzyko własne (eigen risico) jest niezależne od wkładu własnego!

Niezależnie od ubezpieczyciela lub polisy, będziesz musiał zapłacić swój eigen risico. Eigen risico wynosi 385 € dla każdego, chyba że uzgodniłeś z ubezpieczycielem wyższą kwotę wkładu własnego. Kwotę eigen risico można znaleźć na karcie polisy lub na stronie internetowej swojego ubezpieczyciela.

Czy nie jesteś w stanie opłacić wkładu własnego?

Jeśli masz problemy finansowe, daj nam znać. Chętnie zastanowimy się razem z Państwem o rozwiązaniach. Dlatego koniecznie umów się na rozmowę rejestracyjną!

Nie chcesz zwrotu pieniędzy od swojego ubezpieczyciela?

Czasami ludzie wolą sami zapłacić za leczenie, bez zwrotu kosztów od ubezpieczyciela. To też jest możliwe. Nie musisz mieć listu polecającego. Całkowity koszt leczenia różni się w zależności od rodzaju leczenia i czasu jego trwania. Średnio możesz liczyć na koszty od 1500 do 2800 euro.

Odwołanie wizyty, opłaty 

“Może się zdarzyć, że nie będziesz mógł uczestniczyć w sesji terapeutycznej. W takim razie proszę zadzwoń na czas pod numer telefonu 085 – 808 8116 lub wyślij e-email na adres witamy@ohmymood.com.

Sesję terapeutyczną możesz odwołać bezpłatnie do 24 godzin przed wizytą. Jeśli nie zrobisz tego na czas, niestety jesteśmy zmuszeni naliczyć 40 euro. Następnie otrzymasz wiadomość e-mail, aby umówić się na nową wizytę.”